Popularne posty

środa, 15 stycznia 2014

Norweski sposób wykonywania rzutów karnych

My, Polacy żyjemy obecnie mistrzostwami Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Niestety, jak dotąd nasi reprezentanci przegrali dwa spotkania różnicą jednej bramki, ale mimo wszystko nie stracili jeszcze szans na pozostanie w turnieju. Wszystko rozstrzygnie się w piątkowym starciu z Rosją.

Jednym z największym mankamentów biało-czerwonych na duńskiej imprezie jest egzekwowanie rzutów karnych. Problem ten nie obowiązuje zresztą od teraz, a już od paru ładnych lat.

Skoro mowa o karnych, to poniżej zamieszczam wideo z bardzo nietuzinkowym wykonaniem rzutu z siódmego metra. Autorem trafienia jest lewoskrzydłowy reprezentacji Norwegii Havard Tvedten, aktualnie występujący na co dzień w zespole Aalborga Handbold. Tego gola zdobył on 4 stycznia 2012 roku w towarzyskim spotkaniu z Egiptem.


Od reprezentantów Polski nikt nie wymaga, by zaskakiwali bramkarzy w tak efektowny sposób. W turniejach mistrzowskich raczej na to nie pora. Niemniej jednak 3 wykorzystane karne na 7 prób to stanowczo za mało, by marzyć o końcowym sukcesie nie tyle w całej imprezie, co nawet w pojedynczym meczu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz